WRS250-ST60F
The Waris WRS250-ST60F panel delivers 250W. Maximum current and voltage are 8.36A and 29.89V respectively.
As for physical dimensions, the panel is 1650mm tall and 992mm, wide, and weighs 19kg.
Technical specifications
  • Power: 250 Wp
  • Current: 8.36 A
  • Voltage: 29.89 V
  • Short-circuit current: 9.01 A
  • Open-circuit voltage: 37.62 V