JC250M-24/Bbh
The Renesola JC250M-24/Bbh panel delivers 250W. Maximum current and voltage are 8.31A and 30.1V respectively.
As for physical dimensions, the panel is 1640mm tall and 992mm, wide, and weighs 19kg.
Technical specifications
  • Power: 250 Wp
  • Current: 8.31 A
  • Voltage: 30.1 V
  • Short-circuit current: 8.83 A
  • Open-circuit voltage: 37.4 V