LG300N1C (US)
The LG Electronics LG300N1C (US) panel delivers 300W. Maximum current and voltage are 9.42A and 32V respectively.
As for physical dimensions, the panel is 1640mm tall and 1000mm, wide, and weighs 17kg.
Technical specifications
  • Power: 300 Wp
  • Current: 9.42 A
  • Voltage: 32 V
  • Short-circuit current: 10 A
  • Open-circuit voltage: 39.5 V