HIS-M191SF
The Hyundai Heavy Industries HIS-M191SF panel delivers 191W. Maximum current and voltage are 7.3A and 26.3V respectively.
As for physical dimensions, the panel is 1476mm tall and 983mm, wide, and weighs 17kg.
Technical specifications
  • Power: 191 Wp
  • Current: 7.3 A
  • Voltage: 26.3 V
  • Short-circuit current: 8 A
  • Open-circuit voltage: 33 V